Jak wybrać NIFTY pro i sprawdzić wiarygodność laboratorium?

Ciąża to czas pełen radości, ale i ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór testu NIFTY pro, który pomoże Ci lepiej poznać zdrowie Twojego dziecka jeszcze przed jego narodzinami.

Wyobraź sobie sytuację, w której zlecasz swój NIFTY pro, a potem pojawiają się wątpliwości, podobne do tych, które mieli rodzice publikujący ten post na jednym z for:

wiarygodnosc laboratorium nifty

Zamiast upragnionego spokoju i radości, zaczynasz czuć niepokój. Czy można tego uniknąć?

Zdecydowanie tak! Chcemy, abyś podejmując decyzję o wyborze NIFTY pro i laboratorium, czuła się pewna i spokojna. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, co powinnaś sprawdzić przed zakupem NIFTY pro.

10 wskazówek wybrać NIFTY pro i sprawdzić wiarygodność laboratorium

jak wybrać nifty pro jak sprawdzić wiarygodność laboratorium

1.Sprawdź wpis do KIDL

Przed przystąpieniem do testu, upewnij się, że wybrane laboratorium jest wpisane do ewidencji prowadzonej przez Komisję Rejestracji Diagnostów Laboratoryjnych (KRDL). Numer wpisu do KIDL sprawdzisz na stronie kidl.org.pl/laboratory/map.

2.Zbadaj opinie i referencje

Warto sprawdzić, co inni mówią o laboratorium. Szukaj opinii w internecie oraz informacji o certyfikatach, partnerach firmy.

3.Sprawdź autentyczność opinii

Upewnij się, że opinie dotyczą dokładnie testu NIFTY pro wykonywanego w Polsce i oferowanego przez daną firmę. Dotyczy to również deklarowanej liczby wykonanych badań.

4.Doświadczenie w badaniach genetycznych

Zastanów się, jak długo firma działa w branży genetycznej i jakie doświadczenie mają jej pracownicy. To ważne, by mieć pewność profesjonalizmu.

co sprawdzić przed zakupem NIFTY pro

5. Uważaj na ukryte koszty

Upewnij się, jakie są łączne koszty testu, włączając w to ewentualne dodatkowe opłaty (np. za pobranie próbki lub konsultację wyniku).

6. Konsultacja wyników z odpowiednim lekarzem

Sprawdź, czy lekarz konsultujący wynik specjalizuje się w badaniach NIFTY pro. Powinien być to lekarz genetyk kliniczny lub perinatolog. [1]

7.Nie płać jeśli nie wiesz czy nie masz przeciwwskazań i nie wybierzesz miejsca pobrania próbki

Nie dokonuj płatności, zanim nie wybierzesz miejsca pobrania próbki i upewnisz się, że nie ma przeciwskazań do wykonania badania.

8.Dostępność bezpłatnych konsultacji

Zorientuj się, jak łatwo możesz skontaktować się z konsultantami medycznymi i czy otrzymasz pomoc przez cały tydzień, również w godzinach wieczornych.

9.Formularze i przykładowe wyniki

Zapoznaj się z formularzami zlecenia i przykładowymi wynikami NIFTY pro wydawanymi przez firmę. Zweryfikuj na nich informacje podawane telefonicznie czy na stronie internetowej.

10.Weryfikuj informacje

Sprawdź, czy informacje na stronie internetowej są zgodne z tymi na formularzach zlecenia. Zwróć uwagę na ewentualne nieścisłości (np. faktyczny czas oczekiwania na wynik NIFTY pro).

Pamiętaj, że wybór testu NIFTY pro to ważny krok w kierunku poznania zdrowia Twojego dziecka. Twoje poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do laboratorium są kluczowe. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom podejmiesz decyzję, która da Ci spokój.

Na koniec mamy dla Ciebie bezpłatną checklistę do pobrania, dzięki której samodzielnie porównasz interesujące Cię testy. Możesz ją zachować na później i wydrukować.

jak wybrac najlepszy nipt

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim z innymi przyszłymi Mamami!

Więcej artykułów o NIFTY:

Źródła:

[1]  Rekomendacje Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNA, Ginekol Pol. 2015, 86, 966-969

4.9/5 - (12 głos / głosy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *