Testy NIPT – czym wyróżniają się badania?

W celu sprawdzenia stanu zdrowia dziecka w sposób nieinwazyjny i skuteczny dostępne są testy NIPT. Pojawiły się na polskim rynku kilkanaście lat temu zdobywając popularność wśród przyszłych rodziców. Opierają się na analizie wolnego płodowego DNA, dlatego są bezpieczne i skuteczne. Test NIPT jest wykonywany prywatnie i nie ma możliwości uzyskania ich refundacji.

Testy NIPT – test NIFTY pro na tle innych badań NIPT
Dlaczego ciężarna powinna wykonać testy NIPT?
Cena testu NIPT – jak kształtuje się na tle innych badań NIPT?
Testy NIPT Warszawa – co wyróżnia test NIFTY pro?

Testy NIPT – test NIFTY PRO na tle innych badań NIPT

Testy NIPT są bardzo zróżnicowane, różnią się zakresem, ceną czy dostępnością np. w ciąży mnogiej. Test NIFTY PRO wypada wyjątkowo korzystnie na tle innych badań wolnego płodowego DNA. Zapewnia szeroki zakres wykrywanych chorób, a przy tym posiada ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie pozytywnego. Jest to jedyny test NIPT, który oferuje takie ubezpieczenie.

Dlaczego ciężarna powinna wykonać testy NIPT?

Nie ma przymusu wykonywania testów NIPT, jednak jest to badanie rekomendowane dla ciężarnych i z pewnością jego wykonanie przyniesie wyłącznie korzyści. Badanie pozwala sprawdzić stan zdrowia dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Dzięki temu można uzyskać wiarygodne informacje odnośnie stanu zdrowia dziecka , a także potwierdzić lub wykluczyć diagnozę wynikającą z innych badań prenatalnych.

Cena testu NIPT – jak kształtuje się na tle innych badań NIPT?

Ceny testów NIPT nie należą do niskich, co wynika z zaawansowania tych badań i odpowiedniego zaplecza technicznego, które musi posiadać laboratorium wykonujące testy. Ceny badań prenatalnych w ciąży zaczynają się od około 2000 złotych i zależą od wybranego typu badania, jego zakresu czy miejsca wykonania testu. W podstawowej wersji koszty testów NIPT nie przekraczają na ogół 2500 złotych.

Testy NIPT Warszawa – co wyróżnia test NIFTY PRO?

Testy NIPT Warszawa pozytywnie wyróżniają się na tle innych badań prenatalnych. Badanie NIFTY PRO. Na życzenie rodziców badanie NIFTY PRO jest w stanie określić płeć dziecka z dokładnością do 99%. Zakres badania genetycznego NIFTY obejmuje wykrycie aż 94 różnych zaburzeń genetycznych, które często nie dają typowych objawów, a ich diagnostyka jest trudna u małych dzieci.

Oceń artykuł