Badania DNA płodu: spokojna ciąża i pewność przyszłych mam

Obecnie kobiety w ciąży mają dostęp do wielu różnych badań prenatalnych. Należą do nich inwazyjne testy oraz nieinwazyjne. W obliczu nowoczesnej technologii możemy w sposób całkowicie bezpieczny sprawdzić zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Badania DNA płodu są dostępne już od 10 tygodnia ciąży. Więc na wczesnym etapie możemy uzyskać cenne informacje o stanie zdrowia płodu. Wśród dostępnych testów, test NIFTY wyróżnia się jako najczęstszy wybór przyszłych mam.

Czy badania DNA płodu to proste testy z krwi?
Czy badania DNA płodu sprawdzą płeć dziecka na życzenie?
Czy badania DNA płodu to najdokładniejsze badania prenatalne?
Badania DNA płodu – dlaczego przyszłe mamy wybierają NIFTY?

Czy badania DNA płodu to proste testy z krwi?

Badanie DNA płodu, takie jak test NIFTY, polega na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA) krążącego we krwi przyszłej mamy. Procedura ta jest prosta i bezbolesna, ponieważ wymaga jedynie pobrania próbki krwi od mamy. Zaawansowana technologia powoduje, że NIFTY pro jest niezwykle czuły. Dla trisomii 21. czułość tego badania to ponad 99%. Badanie nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Czy badania DNA płodu sprawdzą płeć dziecka na życzenie?

Badania DNA płodu mają dużo zalet. Jedną z nich jest możliwość określenia płci dziecka na życzenie. Taką opcję w cenie ma test NIFTY pro. Badanie ma także bardzo szeroki zakres, analizuje aż 94 choroby genetyczne. Oprócz trzech najczęstszych trisomii, sprawdza również m.in. 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Oprócz sprawdzenia płci, test NIFTY pro ma zawarte w cenie ubezpieczenie w trzech typach. Szczególną uwagę przyciąga ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego.

Czy badania DNA płodu to najdokładniejsze badania prenatalne?

Badanie DNA płodowego, szczególnie test NIFTY uznawany jest za jeden z najbardziej dokładnych badań prenatalnych. Badanie NIFTY pro wykazuje ponad 99% skuteczności w wykrywaniu trisomii 21. – zespołu Downa. Ponadto, jego wszechstronny zakres pozwala na identyfikację wielu innych zaburzeń genetycznych, dając przyszłym rodzicom kompleksowy wgląd w zdrowie ich nienarodzonego dziecka. Warto wykonać badania prenatalne i sprawdzić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu.

Badania DNA płodu – dlaczego przyszłe mamy wybierają NIFTY?

Badania DNA płodu wybiera wiele przyszłych mam. Test NIFTY jest popularnym wyborem ze względu na nieinwazyjność, dokładność i wiarygodność wyników. Wykonując NIFTY być może unikniemy wykonania amniopunkcji. Wynik testu NIFTY otrzymamy do około 7 dni. Placówki często udostępniają wynik w platformach internetowych. Wynik więc może być dostępny również online. Warto pamiętać o badaniach prenatalnych i skorzystać z możliwości, które są dostępne obecnie na rynku.

Oceń artykuł