Prenatal testDNA – już od 10. tygodnia ciąży, 100% bezpieczny, bada wszystkie 23 pary chromosomów.

Troska o zdrowie nienarodzonego dziecka jest zupełnie zrozumiała, i każda przyszła mama pragnie dla swojego dziecka jak najlepszego startu w życie.

Prenatal testDNA

 

Przedstawiamy Prenatal testDNA, który pozwala sprawdzić zdrowie Twojego dziecka – wykonywany już od 10. tygodnia ciąży, 100% bezpieczny, bada wszystkie 23 pary chromosomów i zapewnia 99% dokładności. Dzięki niemu uzyskasz wyniki, które są zbliżone do analizy kariotypu płodu. Bez konieczności zapisywania się do rejestru ciąż (IKP)!

 • Badania prenatalne takie jak test PAPP-a dają wyniki, gdzie często są fałszywie dodatnie, sugerując chorobę u dziecka, które jest jednak zdrowe.
 • Jeśli po wykonaniu test PAPP-a  jego wynik wykazał ryzyko trisomii u dziecka, istnieje możliwość wykonania Prenatal testDNA, który przywróci spokój.
 • Pozytywny wynik testu Prenatal testDNA, nie wskazujący na chorobę dziecka, nie wymaga dodatkowego potwierdzenia poprzez amniopunkcję, pozwala Ci odzyskać spokój i pewność co do zdrowia Twojego malucha.

Powody, dla których warto wykonać Prenatal testDNA

Jakie choroby wykrywa badanie Prenatal testDNA?

Badanie Prenatal testDNA pozwala na wykrycie różnych chorób i stanów zdrowotnych u płodu. Oto zakres, które są diagnozowane w zależności od wybranego wariantu badania:

 • Prenatal testDNA Karyo Plus obejmuje:  analizę trisomii i monosomii wszystkich 23 par chromosomów, w tym trisomia 21., 18., 13., 9, 16, 22., zmiany liczby chromosomów płci (XY), wszystkie delecje i duplikacje większe niż 7 MPZ,  9 mikrodelecji o wielkości 3-7 MPZ, w tym zespół DiGeorge (delecja 22q11.2), płeć płodu na życzenie.
 • Prenatal testDNA 3 obejmuje: obejmuje trisomię 21., 18., 13., oraz płeć płodu na życzenie.
 • Prenatal testDNA RHD –  określa czynnik RhD płodu,  pomaga zidentyfikować ciąże zagrożone chorobą hemolityczną płodu i noworodka, ogranicza stosowanie profilaktyki anty-D w przypadkach, gdy płód jest RhD ujemny, podobnie jak matka.

Wskazania do wykonania Prenatal testDNA

Prenatal testDNA można przeprowadzić już po 10 tygodniu ciąży. Warto rozważyć jego wykonanie w następujących przypadkach:

 • Gdy badania prenatalne, takie jak test PAPP-A i test złożony, wskazują na nieprawidłowości, mogące sugerować np. trisomię 21. Prenatal testDNA cechuje się wyższą czułością, która wynosi ponad 99%, przez co dostarcza Ci istotnych informacji na temat zdrowia dziecka.. Jednocześnie jest małe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywego – poniżej 0,1%. [1]
 • Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, NIPT powinien być zaproponowany przyszłej mamie, jeśli ryzyko wyliczone na podstawie wyniku testu złożonego wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000, a w przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki.
 • Gdy zalecana jest amniopunkcja z uwagi na podejrzenie zespołu Downa, Edwardsa czy Patau. Prawidłowy wynik Prenatal testDNA nie wymaga już potwierdzenia poprzez badanie inwazyjne, co zapewnia ulgę i pewność rodzicom co do zdrowia ich dziecka przed narodzinami.
 • W ciąży po 35. roku życia ze względu na większe ryzyko urodzenia dziecka z chorobą genetyczną.
 • W przypadku wcześniejszego urodzenia dziecka z chorobą genetyczną lub występowania choroby genetycznej w rodzinie.
 • W przypadku chęci sprawdzenia zdrowia dziecka przed narodzinami w sposób bezpieczny.

prenatal testdna kontakt

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia testu są m.in. obecność DNA guza w krwi matki, ciąża z trzema lub więcej płodami oraz wiek ciąży poniżej 10 tygodnia. Więcej informacji na temat przeciwwskazań można znaleźć tutaj.

Wiarygodność Prenatal testDNA wiarygodność prenatal testdna

Laboratorium, w którym przeprowadzane są analizy, posiada bogate doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych, a skuteczność badania została potwierdzona na dużej grupie ciąż, przekraczającej 70 000 przypadków. Czułość testu jest wysoka, przekraczającą 99%, przy jednoczesnym minimalnym ryzyku uzyskania wyniku fałszywie dodatniego, które wynosi poniżej 0,1%. [1]. Laboratorium posiada bogate doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych i przeprowadziło już ponad 300 000 NIPT. Prenatal testDNA wykonywany jest przy użyciu oprogramowania, sprzętu i odczynników posiadających certyfikat CE-IVD, przez akredytowane laboratorium spełniające normy UNI EN ISO 15189:2013, posiadające numer akredytacji 0018M.

Cena Prenatal testDNA

Koszt wykonania Prenatal testDNA zależy od wybranego pakietu badania (Prenatal testDNA Karyo Plus, Prenatal testDNA 3, Prenatal testDNA RHD). Aby poznać cenę oraz zamówić wybrany pakiet, prosimy o przejście do strony: Zobacz szczegóły na stronie prenataltestdna.pl >>

Istnieje możliwość płatności za Prenatal testDNA przy użyciu P24NOW. Dostępne są opcje płatności odroczonej do 54 dni lub płatności ratalnej – wybór sposobu płatności należy do Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji na temat rat, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 665 761 161.

300 punktówGdzie wykonać Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA można wykonać w blisko 300 punktach pobrań lub poprzez pobranie próbki w domu, dostępnym w całej Polsce. Koszt pobrania próbki jest już uwzględniony w cenie badania, zarówno w przypadku pobrania w placówce, jak i w domu. Aby znaleźć najbliższy punkt pobrań w Twojej okolicy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 665 761 161

Skontaktuj się z nami

Dlaczego Prenatal testDNA warto wykonać  testDNA?

Oto kilka powodów, dla których warto wykonać Prental testDNA w testDNA

 • testDNA to podmiot leczniczy z OC i laboratorium diagnostyki medycznej – wpis do KIDL numer 3449, co daje Ci pewność, że jesteś w dobrych rękach.
 • Od 2003 roku specjalizujemy się w badaniach genetycznych i wykonaliśmy analizy dla ponad 460 000 Pacjentów. Średnia opinia 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐ świadczą o naszym zaangażowaniu i profesjonalizmie.
 • Zapewniamy wygodę,  pozwalając na wykonanie badań w jednym z blisko 300 punktów pobrań lub z pobraniem próbki w domu
 • Nasza cena jest całkowita i nie zawiera ukrytych opłat. Obejmuje już koszt pobrania próbki oraz konsultację w przypadku nieprawidłowego wyniku Prenatal testDNA z lekarzem genetykiem klinicznym.
 • Oferujemy szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia, abyś mogła szybko uzyskać potrzebne Ci informacje.
 • W celu ułatwienia Ci płatności, udostępniamy możliwość skorzystania z rat oraz płatności odroczonej przez P24NOW i PayPo.
 • Nasz zespół konsultantów medycznych, służyć Ci pomocą i wsparciem,  jest dostępny codziennie, również w soboty. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań pod numerem telefonu: 665 761 161.
 • Wynik badania otrzymasz wygodnie online, dzięki naszemu Panelowi Pacjenta
 • Wykonanie badania nie wiąże się z wpisem do rejestru ciąż, co oznacza, że Twoje dane pozostają prywatne i bezpieczne.

Częste pytania

1.Co oznacza wynik Prenatal testDNA?

Negatywny wynik testu (wynik prawidłowy): mówi, że nie wykryto badanych nieprawidłowości, a dziecko jest najprawdopodobniej  zdrowe (w zakresie badanych nieprawidłowości). Pozytywny wynik testu (wynik nieprawidłowy): Wykryto badaną nieprawidłowość. W takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z genetykiem klinicznym i wykonanie badań inwazyjnych (takich jak amniopunkcja).

2.Ile czeka się na wynik Prenatal testDNA?

Wynik Prental testDNA 3 jest dostępny do 9 dni roboczych, Prenatal Karyo Plus do 12 dni, a Prenatal testDNA RHD – do 14 dni. Czas liczony jest od momentu dotarcia próbki do laboratorium, i jest to maksymalny czas, wynik może być dostępny szybciej. Udostępniany jest online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

3.Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ?

Nie, Prenatal testDNA podobnie jak inne NIPT nie jest refundowany przez NFZ, można go zrobić tylko prywatnie.

4.Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, Prenatal testDNA można przeprowadzić zarówno w przypadku ciąży bliźniaczej, jak i po procedurze in vitro. W przypadku ciąży bliźniaczej możliwość wyboru pakietu zależy od rodzaju ciąży, czyli czy jest to ciąża jednokosmówkowa czy dwukosmówkowa.

 • Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa: Można przeprowadzić Prenatal testDNA 3 oraz Karyo Plus. Wynik jednego testu odnosi się do obu płodów.
 • Ciąża bliźniacza dwukosmówkowa: Można wykonać jedynie Prenatal testDNA 3, a wynik dotyczy całej ciąży.

Artykuł powstał przy współpracy z prenataltestdna.pl

Źródła:

[1] Eurofins Genoma – analiza retrospektywna. Dane przesłane w 2023 r.

[2] https://prenataltestdna.pl/zrodla/

Oceń artykuł