Wolne płodowe DNA – jak badanie może zapewnić spokojną ciążę?

Badania prenatalne są ważnym etapem każdej ciąży. Decyzje o ich wykonaniu i wyborze konkretnego tekstu są bardzo indywidualne. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, które obecnie oferowane są na rynku. Wiele kobiet bada wolne płodowe DNA. Mamy decydują się na ich wykonanie, ponieważ testy są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, zarówno dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Badania te dają możliwość oceny ryzyka chorób genetycznych u płodu.

W którym tygodniu ciąży można zbadać wolne płodowe DNA?
Wolne płodowe DNA – czy badanie jest wiarygodne?
Wolne płodowe DNA, czy każda przyszła mama może je zbadać?
Wolne płodowe DNA – ile kosztuje badanie?

W którym tygodniu ciąży można zbadać wolne płodowe DNA?

Wolne płodowe DNA krążące w krwiobiegu przyszłej mamy może zostać zbadane już od 10 tygodnia ciąży. Wiele przyszłych mam decyduje się na wykonanie badania wolnego płodowego DNA, ponieważ jest bezpieczne. Dostarczy nam również cennych informacji dotyczących zdrowia nienarodzonego dziecka.

Wolne płodowe DNA – czy badanie jest wiarygodne?

Tak, badanie wolnego płodowego DNA jest uważane za jedno z najbardziej wiarygodnych badań prenatalnych. Wolne DNA płodowe – wysoką wiarygodność ma NIFTY. Rozszerzona wersja – NIFTY pro ma również bardzo wysoką czułość dla trisomii 21.

Wolne płodowe DNA, czy każda przyszła mama może je zbadać?

Każda kobieta w ciąży, która chce sprawdzić zdrowie nienarodzonego dziecka – może zbadać wolne płodowe DNA. Testy nie są jednak refundowane w ramach NFZ. Można je wykonać prywatnie. Warto wiedzieć, że istnieją pewne wskazania do wykonania badania, jak np. ciąża po 35. roku życia. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu.

Wolne płodowe DNA – ile kosztuje badanie?

Wolne DNA płodu można zbadać w różnej cenie. Wszystko zależy od wybranego laboratorium oraz rodzaju testu. Koszt badania wolnego płodowego DNA, takiego jak test NIFTY pro to około 2400 zł. W cenie testu NIFTY pro zawarte jest ubezpieczenie wyniku w trzech typach oraz możliwość sprawdzenia na życzenie płci dziecka. Zachęcamy, aby dokładnie zapoznać się z ofertą badania przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto zainwestować w badanie, które spełni nasze oczekiwania.

Oceń artykuł