Wolne płodowe DNA – poznaj możliwości badania prenatalnego

Obecnie istnieje możliwość, aby zbadać wolne płodowe DNA. Nieinwazyjne testy prenatalne z krwi dają nam wiele możliwości. Badania wolnego płodowego DNA pozwalają na sprawdzenie ryzyka chorób genetycznych u płodu. Każde badanie będzie miało inny zakres chorób genetycznych oraz inne udogodnienia. Test NIFTY pro to lider wśród testów NIPT, oferuje szeroki zakres badań i ubezpieczenie wyniku.

Czy wolne płodowe DNA można zbadać bezpiecznie?
Czy test NIFTY pro bada wolne płodowe DNA?
Kiedy zbadać wolne płodowe DNA?
Wolne płodowe DNA – jaki nieinwazyjny test prenatalny wykonać?

Czy wolne płodowe DNA można zbadać bezpiecznie?

Wolne DNA płodowe można zbadać w sposób bezpieczny. Do badania wolnego płodowego DNA pobiera się próbkę krwi przyszłej mamy. Z niej izolowane jest cfDNA (DNA mamy oraz płodu). Ta procedura eliminuje ryzyko, jakie może wystąpić w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych np. amniopunkcji. Wskazaniem do zbadania wolnego płodowego DNA jest wiek mamy. Jednym ze wskazań jest ciąża po 35 roku życia.

Czy test NIFTY pro bada wolne płodowe DNA?

Tak, test NIFTY pro to zaawansowany test NIPT, który bada wolne płodowe DNA. Oferuje bardzo szeroki zakres sprawdzanych chorób genetycznych. Obejmuje 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłowością liczby chromosomów płci oraz 84 mikrodelecje/mikroduplikacje. Test NIFTY pro w cenie ma zawarte ubezpieczenie.

Kiedy zbadać wolne płodowe DNA?

Wolne płodowe DNA można zbadać już od 10 tygodnia ciąży. W tym okresie stężenie DNA płodu jest wystarczające do przeprowadzenia badania. Każda przyszła mama może wykonać nieinwazyjne badanie prenatalne. Istnieją jednak przeciwskazania do wykonania badania NIFTY – np. ciąża trojacza. Pamiętajmy, że NIFTY pro dla ciąży bliźniaczej ma inny zakres.

Wolne płodowe DNA – jaki nieinwazyjny test prenatalny wykonać?

Wolne DNA płodowe bada każdy test NIPT. Warto jednak wybrać najszersze badanie, z wysoką wiarygodnością oraz czułością. Takim testem jest NIFTY pro. Ale wybór nieinwazyjnego testu prenatalnego zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań przyszłej mamy. Test NIFTY pro jest często wybierany ze względu na jego szeroki zakres badań i dodatkowe ubezpieczenie wyniku. Pozwala on również na określenie płci dziecka na życzenie rodziców. Jego wysoka wiarygodność i bezpieczeństwo sprawiają, że jest to jeden z najbardziej polecanych testów NIPT na rynku.

Oceń artykuł