Bezpieczeństwo i spokój w ciąży? Testy NIPT jako najlepsze badania prenatalne

Ciąża to ważny czas w życiu każdej kobiety. Zdrowie matki i dziecka jest najważniejsze. Obecnie na rynku dostępne są testy NIPT. To nieinwazyjne badania prenatalne, które są bezpieczne i wiarygodne. Szczególnie test NIFTY pro – jest bardzo popularny wśród testów prenatalnych z krwi i należy do grupy badań NIPT. Przeczytaj więcej o testach NIPT.

Testy NIPT – najlepsze badanie prenatalne
Dlaczego testy NIPT polecane jest kobietom w ciąży po 40 roku życia?
Testy NIPT – NIFTY pro
Testy NIPT – cena NIFTY pro

Testy NIPT – najlepsze badanie prenatalne

Testy NIPT, czyli nieinwazyjne testy prenatalne to badania genetyczne, które można wykonać już na wczesny etapie ciąży. Nie wiążą się z ryzykiem poronienia, są całkowicie bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Badanie NIFTY pro jest jednym z testów NIPT, które ma bardzo szeroki zakres badanych chorób genetycznych, aż 94. Sprawdza również trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, zespół Edwardsa oraz Patau. Można go wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Badania prenatalne NIPT są często wybierane przez przyszłe mamy.

Dlaczego testy NIPT polecane jest kobietom w ciąży po 40 roku życia?

Badania prenatalne w ciąży – testy NIPT są polecane kobietom po 40. Ryzyko wystąpienia nieprawidłowości chromosomalnych, takich jak zespół Downa wzrasta z wiekiem matki. Dlatego kobiety w ciąży po 40 roku życia powinny zastanowić się nad wykonaniem nieinwazyjnych badań prenatalnych. W badaniach NIPT podlega analizie wolne płodowe DNA, które krąży we krwi mamy. Próbką do testu jest właśnie jej krew.

Testy NIPT – NIFTY pro

Testy NIPT, jak NIFTY Pro to rozszerzona wersja testu NIFTY. Jego szeroki zakres jest z pewnością ogromną zaletą. Być może dlatego wiele mam decyduje się właśnie na to badanie. Warto wykonać jeden test i uzyskać precyzyjne informacje. Wynik testu NIPT a zdrowe dziecko? Badanie ocenia ryzyko wystąpienia dużej ilości chorób genetycznych. W przypadku NIFTY pro możliwe jest także określenie płci dziecka na życzenie.

Testy NIPT – cena NIFTY pro

Cena testu NIFTY pro to ok. 2400 zł. Natomiast testy NIPT obecne na rynku mogą kosztować około 1900 zł – 3000 zł. Nie wiele testów refundowanych jest w ramach NFZ. Przynajmniej nieinwazyjne badanie genetyczne można wykonać jedynie prywatnie. NIFTY Pro ma bardzo wysoką czułość, dla trisomii 21 to ponad 99%. Niektóre laboratoria oferują również konsultację z lekarzem genetykiem. Warto zapoznać się dokładnie z możliwościami, jakie oferuje nam test NIPT.

Oceń artykuł