Bezpieczne testy prenatalne – badania wolnego płodowego DNA

Podczas ciąży każda kobieta chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Badania prenatalne takie jak badania wolnego płodowego DNA są często wybierane przez przyszłe mamy. Jednym z takich badań jest NIFTY. Test ten oferuje bezinwazyjny sposób na ocenę zdrowia genetycznego Twojego dziecka. Ale co tak naprawdę oznaczają badania wolnego płodowego DNA?

Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać już od 10 tygodnia ciąży?
Czy cffDNA to inaczej wolne płodowe DNA?
Badania wolnego płodowego DNA- czy test NIFTY pro jest takim badaniem?
Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA?

Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać już od 10 tygodnia ciąży?

Badania wolnego płodowego DNA polegają na analizie wolnego płodowego DNA. Testy można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Wykonanie badania na tak wczesnym etapie jest bardzo korzystne dla przyszłych rodziców. Analizie podlegają fragmenty DNA płodu, które krążą we krwi mamy. Próbką do badania jest właśnie jej krew. Badanie DNA płodu można wykonać bez obaw o swoje zdrowie oraz dziecka.

Czy cffDNA to inaczej wolne płodowe DNA?

Wolne płodowe DNA to w skrócie cffDNA. Są to porwane fragmenty DNA płodu, które krążą we krwi mamy. Dzięki badaniom wolnego DNA płodu możemy w nieinwazyjny sposób sprawdzić ryzyko wad genetycznych u płodu. Jednym z badań wolnego płodowego DNA jest test NIFTY. Szczególnie rozszerzona wersja tego badania, czyli NIFTY pro jest wysoce wiarygodny.

Badania wolnego płodowego DNA- czy test NIFTY pro jest takim badaniem?

Tak, badaniem wolnego płodowego DNA jest test NIFTY pro. Badanie jest jednym z rodzajów testów NIPT. Bada aż 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, zespół Edwarsda oraz zespół Patau. Szeroki zakres, wysoka wiarygodność oraz bezpieczeństwo. Te cechy sprawiają, że wiele kobiet wybiera to badanie prenatalne w ciąży.

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA?

Ile kosztuje badanie NIPT? Badania wolnego płodowego DNA mogą kosztować około 2000-3000 zł. Cena badania NIPT może być inna w zależności od wybranego laboratorium. Zapoznajmy się dokładnie z ofertą przed wyborem placówki. Testy wolnego DNA płodowego, takie jak test NIFTY są ważnym narzędziem dla przyszłych rodziców.

Oceń artykuł