Czy testy NIPT to proste i nieinwazyjne badania z krwi?

Obecnie na rynku są dostępne różne badania prenatalne. Od testów inwazyjnych, takich jak amniopunkcja, po nieinwazyjne test prenatalne z krwi. Genetyczne badanie prenatalne z krwi cieszą się dużym powodzeniem wśród przyszłych mam. Są to testy NIPT, dzięki którym w bezpieczny sposób, już na wczesnym etapie ciąży, można sprawdzić ryzyko chorób genetycznych u płodu. Warto sięgnąć po badanie, które ma najszerszy zakres oraz inne udogodnienia. Takim testem jest NIFTY pro. Dowiedzmy się jednak więcej o badaniach NIPT.

Czy testy NIPT to proste testy z krwi?
Czy testy NIPT sprawdzą płeć dziecka na życzenie?
Czy test NIPT to najdokładniejsze badania prenatalne?
Testy NIPT – dlaczego przyszłe mamy wybierają NIFTY?

Czy testy NIPT to proste testy z krwi?

Testy NIPT to badania, które polegają na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA) obecnego we krwi przyszłej mamy. Proces ten jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny, polegając jedynie na pobraniu próbki krwi. Dzięki temu, ryzyko dla zdrowia zarówno mamy oraz dziecka jest zerowe. Badania prenatalne w ciąży niosą dla mam wiele korzyści, więc warto zastanowić się nad ich wykonaniem.

Czy testy NIPT sprawdzą płeć dziecka na życzenie?

Nie wszystkie testy NIPT mają możliwość sprawdzenia płci dziecka. Test NIFTY pro oferuje taką opcję w cenie. Rodzice na życzenie mogą poznać płeć maluszka. Badanie można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Jest to bardzo wczesny etap ciąży. Jednak stężenie cffDNA jest wtedy odpowiednie do przeprowadzenia analizy.  Weryfikacja płci jest realizowana równolegle z badaniem genetycznym. Dzięki temu przyszli rodzice mogą wcześniej przygotować się na przyjście na świat syna czy córki.

Czy test NIPT to najdokładniejsze badania prenatalne?

Testy NIPT, w tym NIFTY pro jest uznawane za bardzo szerokie badanie. Test sprawdza aż 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Patau oraz Edwardsa. Badanie charakteryzuje się wysoką czułością i specyficznością. Dokładność dla trisomii 21 to ponad 99%. W cenie testu NIFTY pro zawarte jest również ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego.

Testy NIPT – dlaczego przyszłe mamy wybierają NIFTY?

Test NIFTY wyróżnia się na tle innych testów NIPT swoim szerokim zakresem oraz wiarygodnością wyników. Obejmuje analizę wielu chorób genetycznych, zapewniając przyszłym rodzicom kompleksowy obraz stanu zdrowia ich dziecka. Dodatkowo, NIFTY jest ceniony za swoją dostępność, nieinwazyjność i szybkość otrzymania wyników. Dlatego przyszłe mamy wybierają ten NIPT.

Oceń artykuł