Badania wolnego płodowego DNA, NIFTY pro jest najszerszym badaniem?

Marzeniem każdej przyszłej mamy  jest zdrowie swojego nienarodzonego dziecka. W przypadku niepewności można zdecydować się na wykonanie badania prenatalnego w ciąży. Każda ciężarna może zlecić wykonanie badania wolnego płodowego DNA, nawet bez konkretnych wskazań. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele testów NIPT, które są nieinwazyjne. Mała ilość próbki krwi pobranej od matki wystarczy, aby ocenić ryzyko wystąpienia u płodu chorób genetycznych. Sprawdźmy więc, czy NIFTY Pro także jest badaniem wolnego płodowego DNA.

W jakim celu wykonuje się badania wolnego płodowego DNA?
Badania wolnego płodowego DNA – czym właściwe jest cffDNA i co umożliwia?
Badania wolnego płodowego DNA, czy warto  zrobić test NIFTY pro?
Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać w Warszawie?

W jakim celu wykonuje się badania wolnego płodowego DNA?

Badania wolnego płodowego DNA analizują cffDNA, czyli wolne płodowe DNA. Krąży ono we krwi matki. Badania wolnego DNA płodu są nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Pobranie krwi z żyły odłokciowej jest możliwe już od 10 tygodnia ciąży. Badanie wolnego płodowego DNA z krwi matki to nowoczesne genetyczne badanie prenatalne. Wolne DNA dziecka badane jest w kierunku wykrycia chorób genetycznych (m.in. zespół Downa, zespół Edwardsa, zespół Patau).

Badania wolnego płodowego DNA – czym właściwe jest cffDNA i co umożliwia?

CffDNA to DNA płodu. Materiał genetyczny nienarodzonego dziecka, który znajduje się we krwi mamy. Analiza wolnego DNA płodowego wykorzystywana jest w testach NIPT. Dzięki zaawansowanym metodom badania wolnego płodowego DNA są w sposób bezpieczny w stanie określić ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu. Wykonanie tego testu nie niesie ze sobą ryzyka poronienia, jak w przypadku inwazyjnych badań np. amniopunkcji.

Badania wolnego płodowego DNA, czy warto  zrobić test NIFTY pro?

Test NIFTY Pro jest jednym z badań wolnego płodowego DNA. Ma najszerszy zakres badanych chorób genetycznych, zawiera ubezpieczenie wyniku oraz może określić płeć dziecka na życzenie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii pozwala on na wykrycie szerokiego zakresu chorób genetycznych. Nie tylko trisomii, także mikrodelecji i zespołów duplikacji. Dla kobiet w pierwszej ciąży po 35 roku życia badanie jest szczególnie polecane.

Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać w Warszawie?

Tak, badanie wolnego płodowego DNA, w tym test NIFTY Pro można wykonać również w Warszawie. Na terenie całej Polski są dostępne placówki, do których możemy się zgłosić. Badania wolnego płodowego DNA Warszawa są dostępne m.in. ul. Cybernetyki 7, ul. Wrocławska 21a, ul. Krzywe Koło 8/10, ul. Sienna 86. Aby umówić termin badania NIFTY można skontaktować się np. telefonicznie, skorzystać z formularzy dostępnych na stronie internetowej. Pobranie odbędzie się na miejscu w placówce ale dostępne są również usługi pielęgniarki mobilnej.

Oceń artykuł